Witamy na Skoki-forum.pl Zapraszamy do rejestracji!
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do wspomagania finansowo forum: zasilacz portfela

Zapraszamy na audycję "Trubadurzy skoków" prowadzoną przez Ski Jumping Wolfpack w najbliższą niedzielę o godzinie 20 tutaj.

Zapraszamy do udziału w finałowym Quizie wiedzy o skokach narciarskich - Ostatni start 27 marca (poniedziałek) o godzinie 19:30

Poprzedni temat «» Następny temat

Andreas Felder nowym trenerem reprezentacji Austrii kobiet

Autor Wiadomość
bringer
OJCIEC SEKRETARZ

Ulubiony Skoczek: Kamil Stoch, Thomas Morgenstern, Carina Vogt
Grupa: Asystent Delegata Technicznego

Poziom: 35
HP: 278/3484
 8%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 33/130
 25%
Wysłany: 2014-04-28, 22:14   Andreas Felder nowym trenerem reprezentacji Austrii kobiet  

Austriackie skoczkinie mają nowego trenera. Będzie nim była gwiazda światowych skoków - Andreas Felder. Zmiana wynikła z tego, że jego poprzednik, Harald Rodlauer został asystentem Heinza Kuttina , który będzie nowym trenerem kadry A mężczyzn.

Wybór ogłosiła w poniedziałek Austriacka Federacja Narciarska. 52-latek przejmuje kadrę od Haralda Rodlauera, który po trzech latach pracy jako trener kobiet przechodzi do kadry mężczyzn . Felder, który w przeszłości odnosił sukcesy na skoczniach całego świata jako zawodnik, ma już 20 lat doświadczenia jako trener. W latach 1992-1997 pracował w kadrze austriackiej, z czego 2 lata był pierwszym trenerem kadry. Od 2000 do 2006 roku trenował również kadrę Tyrolu w kombinacji norweskiej. Ostatnio pracował jako trener koordynator w Tyrolskim Związku Narciarskiego.

"Nie mogę się doczekać tego zadania. W karierze trenerskiej miałem już do czynienia zarówno z juniorami, jak i z zawodnikami kadry narodowej. Jednak stanowisko trenera w kadrze kobiet jest dla mnie czymś nowym . To wielkie wyzwanie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy" powiedział Felder.

Jego poprzednik Harald Rodlauer niespodziewanie zmienia otoczenie zostając asystentem trenera Heinzaa Kuttin, który został mianowany kilka dni temu nowym trenerem kadry Austrii mężczyzn. "To nowe wyzwanie i Heinz mówił mi już wcześniej, że jeśli zostanie trenerem kadry, angażuje mnie jako swojego asystenta" - Rodlauer jest cytowany przez austriacką gazetę "Tageszeitung".

Źródło: skispringen.com
Tłumaczenie: bringer

Sopel
Tippukivipuikko

Ulubiony Skoczek: Piotr Żyła, Tami Kiuru, Bickner, Boyd-Clowes
Grupa: Krem de la Krem

Poziom: 49
HP: 1802/9013
 20%
MP: 2031/4303
 47%
EXP: 45/256
 17%
Wysłany: 2014-04-29, 08:47     

Kolejna zmiana na stanowisku trenera. Jestem ciekaw jak Felder poradzi sobie w nowym otoczeniu. Niewątpliwie ma już spore doświadczenie jako trener. Ubiegłoroczny sezon nie był dla Austriaczek najlepszy pod względem drużynowym. Jedynie Iraschko zaliczyła dobry sezon. Reszta zawodniczek znalazła się poza czołową trzydziestką klasyfikacji generalnej, więc jest tutaj spore pole do poprawy.

piki
Jury meeting

Ulubiony Skoczek: Stoch, Ma?ysz i Chedal
Grupa: Zdobywca pucharu CoC

Poziom: 31
HP: 126/2536
 5%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 16/104
 15%
Wysłany: 2014-05-01, 22:22     

Spore zmiany w Austriackiej kadrze. Była zmiana pokoleniowa w poprzednim sezonie to od nowego sezonu zmiana "szkoleniowa"? Zobaczymy czy wyjdzie im to na dobre.

Odpowiedz do tematu