Witamy na Skoki-forum.pl Zapraszamy do rejestracji!
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do wspomagania finansowo forum: zasilacz portfela

Zapraszamy na audycję "Trubadurzy skoków" prowadzoną przez Ski Jumping Wolfpack w najbliższą niedzielę o godzinie 20 tutaj.

Zapraszamy do udziału w finałowym Quizie wiedzy o skokach narciarskich - Ostatni start 27 marca (poniedziałek) o godzinie 19:30

Poprzedni temat «» Następny temat

Daria Grushina

Autor Wiadomość
Szychu
Nie wypada z formy

Ulubiony Skoczek: Markus Eisenbichler, Spela Rogelj
Grupa: Wicedyrektor PŚ

Poziom: 47
HP: 3345/7965
 42%
MP: 0/3803
 0%
EXP: 175/234
 74%
Ostrzeżeń:
 1/4/7
Wysłany: 2015-09-29, 01:07   Daria Grushina  

Cytat:
Darja Wiaczesławowna Gruszyna (ur. 26 marca 1998) – rosyjska skoczkini narciarska, reprezentantka klubu z Petersburga.

Na międzynarodowej arenie zadebiutowała 19 stycznia 2013 roku w Râșnovie podczas zawodów FIS Cup, oddając dwa skoki na odległość 58,0 m na skoczni normalnej.

Dwukrotnie wystartowała w konkursach o mistrzostwo świata juniorek. 24 stycznia 2013 roku w Libercu wystartowała w ósmej rywalizacji o tytuł mistrzyni świata juniorów. Indywidualnie była 31., natomiast wraz z Stiefaniją Nadymową, Sofją Tichonową i Aleksandrą Kustową zajęła 6. miejsce w konkursie drużynowym.

W sezonie 2012/2013 uplasowała się na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego kobiet. W pierwszym konkursie, w Oberwiesenthal, zajęła 20. miejsce, a w kolejnych trzech – w Örnsköldsvik zajmowała odpowiednio – 12., 16. i 14. miejsce. W tym samym sezonie startowała także w cyklu FIS Cup. W pierwszych dwóch konkursach w Villach nie brała udziału. Kolejne dwa zmagania odbyły się w Râșnovie, gdzie Rosjanka w pierwszym konkursie była czwarta, a dzień później – druga. Zdobyła 130 punktów i w klasyfikacji końcowej cyklu zajęła szóste miejsce ze stratą 82 punktów do Sofji Tichonowej.

Daria Grushina - Założyłem o niej temat, bo wiem, że ze względu na urodę ta skoczkini jest lubiana :P
Aczkolwiek wyniki nie powalają na kolana. Najlepsza dla niej zima to 2013/2014, kiedy to zajęła 61 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem 5 punktów.
Jej najwyższe miejsce na MŚJ to 17 z Ałmat 2015.

Co prawda ma jeszcze sporo czasu, aczkolwiek to chyba nie jest materiał na zawodniczkę, która by walczyła z czołówką. W tym przypadku uroda nie do końca chyba poszła z talentem. No cóż. Nie można mieć wszystkiego.
Pozostaje mi życzyć Darii, żeby zdołała jeszcze w przyszłości ugrać jakieś punkty PŚ ;)

Krzysiu8020

Ulubiony Skoczek: Stoch, Forfang, Biegun, Kasai, Hannawald
Grupa: Zdobywca pucharu CoC

Poziom: 30
HP: 186/2333
 8%
MP: 1114/1114
 100%
EXP: 59/99
 59%
Wysłany: 2015-09-29, 14:37     

Cytat:
Daria Grushina - Założyłem o niej temat, bo wiem, że ze względu na urodę ta skoczkini jest lubiana :P

Taa, głównie przeze mnie :lol:

Niestety, ale jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe to przeglądając jej rezultaty nie wróżę jej wielkich osiągnięć. Ostatnio nie znajduje się dla niej miejsce w składzie nawet w zawodach niższej rangi, a na dodatek wśród samych młodych Rosjanek ma konkurencję sporą (Tikhonova, Iakovleva i chyba Kustova są od niej lepsze). Co jeszcze bardziej zastanawiające, nie znalazła się w krajówce na LGP w Czajkowskim, a znalazły się Alchikova i Kablukova, których jakoś w ogóle nie znałem. I w sumie chyba nie dziwne, bo ta pierwsza w każdym skoku lądowała w okolicach 65m. Aż mi ciężko uwierzyć, że Grushina skakałaby gorzej, ale jeśli rzeczywiście nie było jej w składzie na rzecz takich skoczkiń, to źle z nią.

Dobrze chociaż że jest uroda, jeśli w skokach nie wyjdzie to zawsze może próbować jako modelka :P

Szychu
Nie wypada z formy

Ulubiony Skoczek: Markus Eisenbichler, Spela Rogelj
Grupa: Wicedyrektor PŚ

Poziom: 47
HP: 3345/7965
 42%
MP: 0/3803
 0%
EXP: 175/234
 74%
Ostrzeżeń:
 1/4/7
Wysłany: 2017-02-20, 00:07     

Hmm... tak sobie przeglądam tematy na forum i najprawdopodobniej ten temat jest do przeniesienia, gdyż FIS twierdzi, że Gruszina ma status "non active".

Szkoda, że tak wcześnie. Aczkolwiek kryzys formy najwidoczniej okazał się zbyt głęboki, by widzieć sens kontynuowania kariery. Zwłaszcza przy wysokiej bądź co bądź konkurencji w rosyjskich skokach kobiet.

Szczurini

Ulubiony Skoczek: Ma?ysz, Stoch, Kasai, Koivuranta, Forfang.
Grupa: Wizjoner Skoków

Poziom: 51
HP: 5488/10164
 54%
MP: 0/4853
 0%
EXP: 110/280
 39%
Wysłany: 2017-02-20, 10:18     

Not active? Tak szybko? Naprawdę szkoda, jeśli to prawda, a strony FISu to jak najbardziej źródło wiarygodne. Oczywiście to prawda, że w rosyjskiej kadrze pań poziom stale się podnosi ?(co jest bardzo dobre dla dyscypliny), ale rezygnować już w wieku dziewiętnastu lat? Słabiutka wola walki.

Odpowiedz do tematu